حداقل
درباره ما

شركت توسعه ساختمان خوارزمي در ارديبهشت سال 1386، با هدف ورود به كليه حوزه هاي مرتبط با بخش ساختمان از جمله سرمايه گذاري، مشــاوره، نظــارت، طراحي، مشاركت و اجراي انواع پـروژه هاي ساختماني به ثــبت رسـيده و از مــهرماه 1386 رسـالت خود را بطور جدي آغاز نموده است.

اين شركت هم اكنون با سرمايه ثبت شده 2600 ميليـــارد ريال در حال احـداث و ساخت متجاوز از 300.000 مترمربع بنـا مي باشد و در اين مدت زمان كوتاه با تلاش مداوم و پويا توانسته است به ساخت و ساز مدرن و حرفه اي دست يابد.

 

از اهداف اصلي شركت در راستاي ارائه خدمات فنی و مهندسی در طرح های عمرانی مي توان به موارد ذيل اشاره كرد: 
-   تامین زیر ساخت های عمرانی جهت تحقق برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور.
-   رفع نیازهای مهندسی مورد درخواست سهامداران شرکت، نهادها و دستگاه های اجرایی در کوتاه ترین زمان ممکن با کیفیت مورد انتظار و پاسخ گويي مناسب در قالب یک بنگاه اقتصادی.

 

 ارزش آفرینی در شرکت توسعه ساختمان خوارزمی

شرکت توسعه ساختمان خوارزمی ابتدا با توجه به دوران رونق اقتصادی در بخش ساختمان به اجرای چندین پروژه مسکونی ، اداری و تجاری در شهر تهران پرداخت. موفقیت در اجرا و فروش پروژه­ های مذکور (علی رغم رکورد بازار) زمینه­ های توسعه تخصصی سرمایه ­گذاری­ ها در بخش ساختمان را مهیا نمود، به نحوی که با مطالعه مجموعه عوامل محیطی و کلان اقتصادی و سیاسی همچنین بررسی کارشناسی فرصت­ های سرمایه­ گذاری در بخش ساختمان ضمن اتخاذ سیاست­ های ارزش آفرین برای سهامداران ضمن حفظ تنوع پرتفوی سرمایه­ گذاری­ های خود، اقدام به تجمیع و فروش پروژه­ های موجود و ورود به عرصه مجتمع­ های تخصصی و املاک تجاری با کاربری خاص (نیچ مارکت­ ها) نموده است. در این راستا مهم­ ترین اقدامات انجام گرفته عبارتند از:

 

 ارزش­ آفرینی از طریق تغییر کاربری

 یکی از مهم ترین حوزه ­های ارزش ­آفرین در فعالیت­ های ساختمانی ایجاد انعطاف و بهبود در مجوزهای ساخت می­ باشد؛ به نحوی که مازاد ارزش ایجاد شده ناشی از تغییر جوازها به عنوان یکی از قابلیت­ های افزایش سودآوری پروژه­ های ساختمانی محسوب می­ گردد. شرکت توسعه ساختمان خوارزمی با بهره ­جویی از تجارب فنی و کارشناسی مدیران خود اقدام به اخذ مجوز با حداکثر افزایش سطح زیربنا و تعداد طبقات و تغییرات کاربری ممکن در پروژه­ ها نموده است.

 

 ارزش آفرینی از طریق افزایش کارایی فرایند ساخت

یکی از ویژگی­ های عملکردی شرکت توسعه ساختمان خوارزمی کارایی در استفاده از منابع مالی و نیز عملیات اجرایی پروژه­ ها می­باشد، به نحوی که تامین مالی اجرای پروژه­ ها از طریق تسهیلات بانکی، ساختار مالی ویژه­ای به شرکت بخشیده است. ضمن آن که همزمان با فراگیری رکود در بخش ساختمان و مشکلات تامین مالی در این بخش، مدیریت شرکت نسبت به عقد پیمان­ های مشارکت در ساخت با شرکای خارج از سازمان جهت افزایش کارایی در استفاده از منابع را در دستور کار شرکت قرار داد و با این تدبیر حاشیه امنیت مناسبی برای سود آوری شرکت ایجاد شد.

 

 ارزش آفرینی از طریق تنوع بخشیدن به پورتفوی سرمایه ­گذاری­ ها

 هرچند نیاز به ساخت سالیانه بیش از یک میلیون واحد مسکونی طی سال­ های آتی وجود دارد، لیکن سیاست­ های دولت در این بخش مانع از شکل­ گیری تقاضای موثر شده است. در مقابل انتظار می ­رود با افزایش نیازمندی­ های اقتصادی خانوار با توجه به هرم جمعیتی کشور توسعه و رونق در املاک تجاری و نیز گروه­ های تخصصی (مخصوصا کودکان) رونق یابد. شرکت توسعه ساختمان خوارزمی با اتخاذ سیاست ورود به کاربری های خاص ضمن حفظ تنوع پورتفوی خود اقدام به فروش و تجمیع پروژه­ های موجود و ورود به عرصه املاک تجاری به ویژه مجتمع ­های تخصصی نموده است. اقدام جهت اجرای پروژه مجتمع تفریحی – تجاری – اداری (هما کیدز و شقایق) در راستای این سیاست بوده است.

 

ارزش  آفرینی از طریق سیاست­ های بازاریابی و فروش

 یکی از تنگناهای موجود در بخش مسکن کشور، عدم توسعه یافتگی ابزارها و نهادهای تامین مالی ساختمان در حوزه تولید و فروش می ­باشد. در سال­ های اخیر اتخاذ سیاست­ های انقباضی از سوی مراجع پولی و بانکی کشور موجب تشدید مشکلات تولید­ کنندگان در بخش ساختمان شده است. علی رغم شرایط رکودی موجود، مدیریت شرکت توسعه ساختمان خوارزمی با اتخاذ سیاست ­های مناسب بازاریابی و فروش پروژه­ ها ضمن حفظ دارایی­ های شرکت از سودآوری مطلوب در فروش پروژه­ ها برخوردار بوده است که صورت های مالی مبین این موضوع می باشند.

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا